Lekarz prowadzący

lek. Beata Czapla
specjalista rehabilitacji medycznej

Personel oddziału
  • lekarze specjaliści rehabilitacji medycznej, chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, balneologii i medycyny fizykalnej
  • pielęgniarki
  • magistrowie i technicy fizjoterapii

tel.  Kierownik oddziału , lekarze: 746 326 319; 746 326 318
tel.  Pielęgniarki 746 326 219

Rehabilitację uzdrowiskową w szpitalu uzdrowiskowym świadczymy w ramach skierowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Skierowanie na powyższe leczenie wystawia lekarz z poradni specjalistycznej: ortopedycznej, neurologicznej, rehabilitacyjnej, reumatologicznej lub z oddziałów szpitalnych.

Każde skierowanie musi być potwierdzone przez właściwy ze względu na miejsce zamieszkania Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ramach leczenia oferujemy Państwu bazę hotelową, żywieniową i zabiegową w jednym obiekcie. Gwarantujemy badania diagnostyczne i dodatkowe specjalistyczne konsultacje lekarskie niezbędne do prowadzenia leczenia. Pełniony jest całodobowy dyżur lekarsko – pielęgniarski. Wstępne badanie lekarskie przeprowadzane jest w pierwszej dobie po przyjęciu a końcowe w ciągu 24 godzin przed wypisem. Przeprowadzane są cotygodniowe kontrolne badania lekarskie. Ustalony jest i na bieżąco korygowany program leczenia balneologicznego i farmakologicznego.

Zabiegi odbywają się przez 6 dni w tygodniu w dwóch cyklach dziennych – przed i popołudniowych przez 5 dni oraz w sobotę w 1 cyklu. Pacjent otrzymuje średnio cztery zabiegi fizykalne dziennie, ukierunkowane na leczenie schorzenia zasadniczego będącego podstawą skierowania pacjenta do uzdrowiskowej rehabilitacji. Jeden zasadniczy zabieg bodźcowy z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych oraz dodatkowe zabiegi fizjoterapeutyczne z udziałem: wód leczniczych, peloidów, z użyciem gazów leczniczych lub zabiegi  z hydroterapii, kinezyterapii, fizjoterapii  i masażu. Dieta ustalana jest zgodnie z profilem leczenia. Prowadzona jest edukacja zdrowotna i promocja zdrowia ukierunkowana zgodnie z profilem leczniczym oddziału.

Dodatkowe informacje o oddziale
  • pacjenci kwaterowani są w pokojach jednoosobowych, dwuosobowych i trzyosobowych z pełnym węzłem sanitarnym
  • w pokojach znajdują się odbiorniki telewizyjne, płatne.
  • możliwość korzystania z czajnika elektrycznego, płatne 1zł/dobę
  • przewidywany czas pobytu około 28 dni
  • istnieje możliwość pobytu z opiekunem w schorzeniach wymagających szczególnej opieki (pobyt opiekuna pełnopłatny wg cennika)

Informacje na temat oddziałuDyżurka Pielęgniarek

Telefon kontaktowy

74 63 26 219